  • M16-JA-12D
M16-JA-12D
advertisement
Manufacturer No:
M16-JA-12D
HK JDW NO:
607-M16-JA-12D
Package:
Datasheet:
M16-JA-12D
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 12VDC LED RECT BLUE IP40
Step5Bar-code shipping tag
M16-JA-12D
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2001
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Ingress Protection
    IP40
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    8mA
  • Contact Current Rating
    15mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Lens Size
    21.00mmx15.10mm