  • M39010/08-BR18KS
M39010/08-BR18KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/08-BR18KS
Manufacturer:
API Delevan
HK JDW NO:
79-M39010/08-BR18KS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M39010/08-BR18KS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    PHENOLIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/08
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.12Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    AXIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1.105A
  • Inductance-Nom (L)
    0.18 µH
  • Self Resonant Frequency
    550MHz