  • LQW04AN7N5C00D
LQW04AN7N5C00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW04AN7N5C00D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW04AN7N5C00D
Package:
0302 (0804 Metric)
Datasheet:
LQW04AN7N5C00D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW04AN7N5C00D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0302 (0804 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    311.844754μg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW04
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    450μm
  • Current Rating
    440mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0804
  • Case Code (Imperial)
    3015
  • Inductance
    7.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • DC Current
    440mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm