  • M39014/01-1483V
M39014/01-1483V
advertisement
Manufacturer No:
M39014/01-1483V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-M39014/01-1483V
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
M39014/01-1483V
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/01
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1909
  • Length
    4.83mm