  • M3P100A-120
M3P100A-120
advertisement
Manufacturer No:
M3P100A-120
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
HK JDW NO:
347-M3P100A-120
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M3P100A-120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Three Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10mA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.15V @ 100A
  • Max Surge Current
    1.2kA
  • Current - Average Rectified (Io)
    100A
  • Peak Reverse Current
    10μA
  • Reverse Voltage
    1.2kV