  • M55342E04B243DRWS
M55342E04B243DRWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342E04B243DRWS
HK JDW NO:
873-M55342E04B243DRWS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M55342E04B243DRWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 243Ohms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342E04B243DRWS
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1505
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1505
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    243Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    3.937mm
  • Width
    1.27mm