  • M55342E09B10E0RWS
M55342E09B10E0RWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342E09B10E0RWS
HK JDW NO:
873-M55342E09B10E0RWS
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
M55342E09B10E0RWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 10kOhms, 1W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342E09B10E0RWS
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM2512
  • Size / Dimension
    0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    6.5786mm
  • Width
    3.1496mm