  • M55342K09B475DRWB
M55342K09B475DRWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342K09B475DRWB
HK JDW NO:
866-M55342K09B475DRWB
Description:
Thick Film, 475Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K09B475DRWB
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    475Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.15mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    6.35mm