  • M63M105KB30T607
M63M105KB30T607
advertisement
Manufacturer No:
M63M105KB30T607
HK JDW NO:
876-M63M105KB30T607
Package:
Datasheet:
M63M105KB30T607
Description:
VISHAY M63M105KB30T607 Trimmer, 1 Mohm, 500 mW,10%, 63M Series, 1 Turns, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
M63M105KB30T607
    Through Hole
  • Published
    2005
  • Tolerance
    10%
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    9.53mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Number of Turns
    1
  • Height
    10.41mm
  • Length
    9.53mm