  • M63P202KB30T640
M63P202KB30T640
advertisement
Manufacturer No:
M63P202KB30T640
HK JDW NO:
876-M63P202KB30T640
Package:
Datasheet:
M63P202KB30T640
Description:
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (13.97 X 8.13mm) Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
M63P202KB30T640
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW