  • M64P504KB40
M64P504KB40
advertisement
Manufacturer No:
M64P504KB40
HK JDW NO:
876-M64P504KB40
Package:
Datasheet:
M64P504KB40
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Step5Bar-code shipping tag
M64P504KB40
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PCB
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    500kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V