  • M9MZ90G4YGA
M9MZ90G4YGA
advertisement
Manufacturer No:
M9MZ90G4YGA
HK JDW NO:
590-M9MZ90G4YGA
Package:
Datasheet:
M9MZ90G4YGA
Description:
Motor,90mm,90W,3 Phase,200/220/230V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M9MZ90G4YGA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    7.1lbs 3.2kg
  • Mounting Hole Spacing
    4.094 (104.00mm)
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 3.543 x 3.543 90.00mmx90.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Termination Style
    Connector
  • Function
    Standard
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus
  • RPM
    1675 RPM
  • Power - Rated
    90W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    72.22 / 510
  • Length - Shaft and Bearing
    0.079 2.00mm