  • M9RX40GK4L
M9RX40GK4L
advertisement
Manufacturer No:
M9RX40GK4L
HK JDW NO:
590-M9RX40GK4L
Package:
Datasheet:
M9RX40GK4L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M9RX40GK4L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Hole Spacing
    4.094 (104.00mm)
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 3.543 x 3.543 90.00mmx90.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Termination Style
    Connector
  • Function
    Standard
  • Approval Agency
    CCC, CE, cURus
  • RPM
    1525 RPM
  • Power - Rated
    40W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    35.4 / 250
  • Length - Shaft and Bearing
    0.504 12.80mm