  • M9RX40S4LGA
M9RX40S4LGA
advertisement
Manufacturer No:
M9RX40S4LGA
HK JDW NO:
590-M9RX40S4LGA
Package:
Datasheet:
M9RX40S4LGA
Description:
STANDARD MOTOR 1575 RPM 100V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M9RX40S4LGA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Hole Spacing
    4.094 (104.00mm)
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 3.543 x 3.543 90.00mmx90.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Function
    Standard
  • Approval Agency
    CCC, CE, cURus
  • RPM
    1575 RPM
  • Power - Rated
    40W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    34 / 240
  • Diameter - Shaft
    0.354 (9.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.457 37.00mm