  • MAF1005GAD152AT000
MAF1005GAD152AT000
advertisement
Manufacturer No:
MAF1005GAD152AT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MAF1005GAD152AT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FERRITE BEAD 200 OHM 0402 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAF1005GAD152AT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    MAF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Impedance @ Frequency
    200Ohms @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm