  • MAX6465UR45+T
MAX6465UR45+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6465UR45+T
HK JDW NO:
503-MAX6465UR45+T
Package:
SOT-23-3
Datasheet:
Description:
3.6V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 6V
Quantity:
In Stock : 12125
Step5Bar-code shipping tag
MAX6465UR45+T
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
  • Accuracy
    2.5 %
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.433V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.568V
  • Undervoltage Threshold
    4.433V
  • Overvoltage Threshold
    4.568V
  • Length
    2mm