  • MAX8887EZK15
MAX8887EZK15
advertisement
Manufacturer No:
MAX8887EZK15
HK JDW NO:
699-MAX8887EZK15
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
MAX8887EZK15
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC 5 SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 2627
Step5Bar-code shipping tag
MAX8887EZK15
    Select All
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Input Voltage (Min)
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Length
    2.9mm