  • MBA02040C8202FCT00
MBA02040C8202FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C8202FCT00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBA02040C8202FCT00
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 82kOhm, Metal Film, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C8202FCT00
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film, Thin Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):200
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6mm