  • MBB02070C5769DC100
MBB02070C5769DC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C5769DC100
HK JDW NO:
886-MBB02070C5769DC100
Description:
FIXED RESISTOR, 57.6Ohm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C5769DC100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MBB/SMA 0207 - Professional
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm