  • MBB02070D1472DC100
MBB02070D1472DC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070D1472DC100
HK JDW NO:
886-MBB02070D1472DC100
Description:
14.7kOhms, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070D1472DC100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    14.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5024mm