  • MBB0207VE1151BC100
MBB0207VE1151BC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB0207VE1151BC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBB0207VE1151BC100
Package:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.15kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
MBB0207VE1151BC100
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE(V): 350
  • Packing Method
    AMMO PACK
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40101-806
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.1%