  • MBMS011BLN
MBMS011BLN
advertisement
Manufacturer No:
MBMS011BLN
HK JDW NO:
590-MBMS011BLN
Package:
Datasheet:
MBMS011BLN
Description:
STANDARD MOTOR 3000 RPM 100V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBMS011BLN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    MINAS-BL KV
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Function
    Standard
  • RPM
    3000 RPM
  • Power - Rated
    100W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    45.32 / 320
  • Diameter - Shaft
    0.433 (11.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.181 30.00mm