  • MBR30H100CTF-G1
MBR30H100CTF-G1
advertisement
Manufacturer No:
MBR30H100CTF-G1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-MBR30H100CTF-G1
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
MBR30H100CTF-G1
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -65°C~175°C TO-220-3 Full Pack Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MBR30H100CTF-G1
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220F-3
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4.5μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    800mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A