  • MBRT200150R
MBRT200150R
advertisement
Manufacturer No:
MBRT200150R
HK JDW NO:
347-MBRT200150R
Datasheet:
MBRT200150R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBRT200150R
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
    Bulk
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    880mV @ 100A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Max Reverse Voltage (DC)
    150V
  • Average Rectified Current
    100A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    1500A