  • MC00625W040213M00
MC00625W040213M00
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W040213M00
HK JDW NO:
3958-MC00625W040213M00
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3MOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W040213M00
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3MOhm
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C