  • MC00625W040216K49
MC00625W040216K49
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W040216K49
HK JDW NO:
3958-MC00625W040216K49
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 6.49kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W040216K49
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1mm