  • MC0063W06031180R
MC0063W06031180R
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W06031180R
HK JDW NO:
3958-MC0063W06031180R
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W06031180R
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C