  • MC0063W06031226K
MC0063W06031226K
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W06031226K
HK JDW NO:
3958-MC0063W06031226K
Package:
0603
Datasheet:
MC0063W06031226K
Description:
FIXED RESISTOR MC Series, 226kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W06031226K
  • Package / Case
    0603
    MC
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    226kOhm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C