  • MC0063W060352K2
MC0063W060352K2
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W060352K2
HK JDW NO:
3958-MC0063W060352K2
Package:
Datasheet:
MC0063W060352K2
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W060352K2
    Cut Tape
  • Published
    2014
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W