  • MC01W08051510K
MC01W08051510K
advertisement
Manufacturer No:
MC01W08051510K
HK JDW NO:
3958-MC01W08051510K
Datasheet:
MC01W08051510K
Description:
FIXED RESISTOR 510kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC01W08051510K
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    150V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Width
    1.25mm