  • MC12FD101F-TF
MC12FD101F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD101F-TF
HK JDW NO:
192-MC12FD101F-TF
Datasheet:
MC12FD101F-TF
Purchasing and Inquiry
MC12FD101F-TF Overview
A 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm dimension and a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm ensure reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.Parts with 25 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.Devices should always be kept at -55°C~125°C when operating.
MC12FD101F-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD101F-TF Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils and Generators
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD101F-TF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm