  • MC12FD330G-F
MC12FD330G-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD330G-F
HK JDW NO:
192-MC12FD330G-F
Datasheet:
MC12FD330G-F
Purchasing and Inquiry
MC12FD330G-F Overview
A 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension ensures high levels of reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
MC12FD330G-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD330G-F Applications
  • Plasma generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils and Generators
  • Lasers
  • RF Instruments
  • CATV
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD330G-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Mica
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm