  • MC12FD470J-F
MC12FD470J-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD470J-F
HK JDW NO:
192-MC12FD470J-F
Datasheet:
MC12FD470J-F
Purchasing and Inquiry
MC12FD470J-F Overview
To ensure high reliability, its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.To properly function, the voltage - Rated DC of 500V must be provided.25 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
MC12FD470J-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD470J-F Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Mobile Radio
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD470J-F
  • Mount
    PCB, Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.5mm
  • Military Standard
    Not
    Yes
  • Voltage
    500V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm