  • MC12FD500F-TF
MC12FD500F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD500F-TF
HK JDW NO:
192-MC12FD500F-TF
Datasheet:
MC12FD500F-TF
Purchasing and Inquiry
MC12FD500F-TF Overview
The size/dimension of this module is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in order to provide high reliability.It requires voltage - Rated DC of 500V to function fully.This part is set with a 25 ppm/°C temperature coefficient.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
MC12FD500F-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD500F-TF Applications
  • Plasma generators
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD500F-TF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm