  • MC18FA681F-TF
MC18FA681F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC18FA681F-TF
HK JDW NO:
192-MC18FA681F-TF
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
MC18FA681F-TF
Purchasing and Inquiry
MC18FA681F-TF Overview
This device's size and dimension are 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm to ensure a high level of reliability.For this device to function properly, a voltage rating of 100V is needed.Parts with 25 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.Devices should always be kept at -55°C~125°C when operating.
MC18FA681F-TF Features
its size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC18FA681F-TF Applications
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • CATV
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
MC18FA681F-TF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Mica
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MC
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.5mm