  • MC22FF681D-F
MC22FF681D-F
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF681D-F
HK JDW NO:
192-MC22FF681D-F
Datasheet:
MC22FF681D-F
Purchasing and Inquiry
MC22FF681D-F Overview
The size/dimension of this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to ensure a high level of reliability.The voltage - Rated DC of 1kV must be provided for the device to function properly.When it comes to maximizing efficiency, the rated (DC) voltage (URdc) should always be kept at 1000V.Parts with 25 ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
MC22FF681D-F Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF681D-F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF681D-F
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm