  • MC78BC31NTR
MC78BC31NTR
advertisement
Manufacturer No:
MC78BC31NTR
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MC78BC31NTR
Description:
0.95mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 3145
Step5Bar-code shipping tag
MC78BC31NTR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn80Pb20)
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    3.1V
  • Input Voltage (Min)
    3.523V
  • Input Voltage (Max)
    8V
  • Output Voltage1-Max
    3.178V
  • Output Voltage1-Min
    3.023V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.2V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    1.65mm