  • MC8641HX1333JB
MC8641HX1333JB
advertisement
Manufacturer No:
MC8641HX1333JB
HK JDW NO:
318-MC8641HX1333JB
Description:
32-bit Microprocessor 994-Pin 1.333GHz 1.05V
Quantity:
In Stock : 1787
Step5Bar-code shipping tag
MC8641HX1333JB
    YES
  • Number of Pins
    994
  • Weight
    5.819307g
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    1.05V
  • Frequency
    1.333GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Frequency (Max)
    1.333GHz
    32
  • Core Architecture
    PowerPC
  • Number of Cores
    1
  • Height Seated (Max)
    2.97mm
  • Length
    33mm