  • MCA12060D1072BP500
MCA12060D1072BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCA12060D1072BP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCA12060D1072BP500
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCA - Precision Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCA12060D1072BP500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCA - Precision
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW