  • MCHN38FM120J-Y
MCHN38FM120J-Y
advertisement
Manufacturer No:
MCHN38FM120J-Y
HK JDW NO:
192-MCHN38FM120J-Y
Datasheet:
MCHN38FM120J-Y
Purchasing and Inquiry
MCHN38FM120J-Y Overview
In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm.In order to ensure reliability, the maximum operating temperature is set to 125°C degrees Fahrenheit.In this electronic part, the voltage is rated at 4kV.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
MCHN38FM120J-Y Features
its size/dimension is 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
a voltage rating of 4kV
MCHN38FM120J-Y Applications
  • MRI Coils
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
MCHN38FM120J-Y
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4kV
  • Capacitance
    12pF
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm
  • Length
    9.652mm
  • Width
    9.652mm