  • MCL1608V2-100-R
MCL1608V2-100-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL1608V2-100-R
HK JDW NO:
255-MCL1608V2-100-R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MCL1608V2-100-R
Step5Bar-code shipping tag
MCL1608V2-100-R
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MCL1608V2
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    10nH
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.5GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm