  • MCM01-001D100D-TF
MCM01-001D100D-TF
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-001D100D-TF
HK JDW NO:
192-MCM01-001D100D-TF
Package:
Datasheet:
Description:
10pF Capacitor 100 ppm/°C
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-001D100D-TF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10pF
  • Dielectric
    Mica
  • Height
    2.794mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    10.16mm