  • MIN02-002CC4R3D-F
MIN02-002CC4R3D-F
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002CC4R3D-F
HK JDW NO:
192-MIN02-002CC4R3D-F
Datasheet:
MIN02-002CC4R3D-F
Purchasing and Inquiry
MIN02-002CC4R3D-F Overview
This device's size and dimension are 0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm to ensure a high level of reliability.Voltage - Rated of this electronic part is 300V.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~200°C.
MIN02-002CC4R3D-F Features
its size/dimension is 0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
a voltage rating of 300V
MIN02-002CC4R3D-F Applications
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Power Amplifiers
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002CC4R3D-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    4.3pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    1.651mm