  • MCNL453232-331K
MCNL453232-331K
advertisement
Manufacturer No:
MCNL453232-331K
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCNL453232-331K
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCNL453232-331K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Lead Pitch
    1.7mm
  • Inductance
    330 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    85mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    14Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    330 µH
  • Width
    3.2mm