  • MCPWR10FTEQ2400
MCPWR10FTEQ2400
advertisement
Manufacturer No:
MCPWR10FTEQ2400
HK JDW NO:
3958-MCPWR10FTEQ2400
Description:
Thick Film, 240Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCPWR10FTEQ2400
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V