  • MCR01MZPF4220
MCR01MZPF4220
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF4220
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF4220
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 422Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3150
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF4220
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    422Ohm
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C