  • MCR01MZPF5761
MCR01MZPF5761
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF5761
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF5761
Datasheet:
MCR01MZPF5761
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 5.76kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9024
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF5761
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.76kOhm
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C