  • MCR01MZPF9092
MCR01MZPF9092
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF9092
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF9092
Datasheet:
MCR01MZPF9092
Description:
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/16W 0402
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF9092
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    90.9kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    63mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm