  • MCR01MZSJ623
MCR01MZSJ623
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSJ623
HK JDW NO:
687-MCR01MZSJ623
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR01MZS(J TOL) Series, 62000Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 14776
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSJ623
  • Type
    Parameter
    Select All
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR01MZS(J TOL)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    62000Ohm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C