  • MCR03EZPD1273
MCR03EZPD1273
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPD1273
HK JDW NO:
687-MCR03EZPD1273
Datasheet:
MCR03EZPD1273
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 127kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 6506
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPD1273
  • Package / Case
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    127kOhm
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C